20230515_160958
Ruszyły prace związane z wymianą nawierzchni na ul. Modrzewskiego. Inwestycja realizowana jest na odcinku od ul. Zamenhofa do ul. Kostromskiej. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.
W Piotrkowie realizowany jest szereg inwestycji poprawiających bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Wśród dróg objętych pracami są zarówno główne arterie miasta, jak i osiedlowe uliczki. W ostatnich dniach otworzyliśmy zmodernizowane ulice: Wojska Polskiego (od Wolborskiej do Jerozolimskiej), Słowackiego (od Jedności Narodowej do Zamenhofa), Belzacką (od Kostromskiej do Armii Krajowej), Wroniej, Dmowskiego (od Częstochowskiej do Złotej oraz od Kostromskiej do Górniczej) oraz Al. Kopernika (od ronda Sulejowskiego do al. 3 Maja). W ciągu najbliższych dni nową jakość zyska również wspomniany fragment ul. Modrzewskiego.

- Na całym remontowanym odcinku drogowcy zerwali starą nawierzchnię jezdni. Następne dni będą opierać się na uzupełnieniu podbudowy, poprawkach brukarskich i ułożeniu warstw asfaltu. Prowadzone roboty wymagają czasowego wyłączenia remontowanego odcinka ulicy z ruchu. Zabieg ten jest niezbędny, aby jak najsprawniej oddać drogę do użytku mieszkańców – informują pracownicy ZDiUM.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz, aby nie jeździć "na pamięć" i zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie.

Ul. Modrzewskiego jest jedną z dwunastu odcinków ulic, które przechodzą modernizację oparciu o dofinansowanie z programu "Polski Ład". Łączna długość odcinków ulic objętych projektem to około 5.000 metrów.