beznazwy
Urząd Miasta wydał drugą edycję folderu "Piotrkowskie firmy produkcyjne", w którym przedstawione są profile największych firm produkcyjnych prowadzących działalność na terenie Piotrkowa. Zachęcamy do lektury.
Dobry klimat inwestycyjny, ulgi dla przedsiębiorców, dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, położenie w samym centrum Polski, lokalizacja w pobliżu największych krajowych szlaków komunikacyjnych, dostęp do linii kolejowej i lotniska z kilometrowym asfaltowym pasem startowym dla samolotów kategorii dyspozycyjnej - te wszystkie atuty Piotrkowa Trybunalskiego sprawiają, że nasze miasto jest idealnym miejscem dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego działa kilkadziesiąt firm produkcyjnych, a wiele z nich to światowi liderzy w swoich branżach. W samym przemyśle zatrudnionych jest kilka tysięcy osób.

- Niektórzy z sentymentem wspominają dawne huty szkła czy lata świetności Fabryki Maszyn Górniczych PIOMA, a równocześnie nie zdają sobie sprawy, że na PIOMIE nadal prowadzona jest produkcja - mówi prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje.
- Warto podkreślić, że w mieście działa wiele firm produkcyjnych z branż: motoryzacyjnej, metalurgicznej, wydobywczej i górniczej, hafciarskiej czy browarniczej. Często znajdują się na obrzeżach miasta, czy w strefach, do których nie zaglądają mieszkańcy, oprócz pracujących tam osób. Stąd zrodził się pomysł, aby w jednym miejscu przedstawić profile największych firm prowadzących działalność na terenie Piotrkowa. I tak powstał nasz folder. Zaktualizowaliśmy właśnie bazę danych i wydaliśmy drugą edycję


Do największych należą: Haering Polska zatrudniająca około 2.500 osób, MBL (ok. 500 osób), Pioma Odlewnia (ok. 300), Zamet Industry (ok. 300), SFC Solution Piotrków (dawniej Cooper-Standard Automotive, ok. 250 osób), Emerson ( ok. 200), Sulimar (ok.190), Reac (ok.180), Euro-Kerze (ok. 150), Nowalijka (ok.400).

​Folder "Piotrkowskie firmy produkcyjne 2021" do pobrania TUTAJ.