Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

DSC_1391
Ścisłe centrum Piotrkowa na przestrzeni ostatnich lat diametralnie zmieniło swój wizerunek. Dotyczy to zarówno ulic i chodników, ale również elewacji kamienic. Niestety są osoby, które niszczą ten wysiłek.
Dzięki inwestowaniu publicznych pieniędzy w odrestaurowywanie urokliwych kamienic, wielu nieruchomościom przywrócono dawny blask. Miejskie inwestycje oraz organizowany rokrocznie – od 2007 roku - konkurs "Nowa Elewacja" sprawiły, że duża część budynków zyskała nową jakość. Niestety wysiłki miasta oraz prywatnych właścicieli są marnotrawione przez chuligańskie występki pseudokibiców i pseudografficiarzy.

- W ostatnim czasie nasiliły się tego typu wybryki, dlatego poprosiłem komendanta miejskiego policji o spotkanie i rekonesans w terenie – mówi prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje. - Przez pewien okres było nieco spokojniej pod tym względem, a już sama starówka była omijana przez pseudografficiarzy. Zwróciłem się do komendanta o podjęcie stanowczych i konsekwentnych działań mających na celu zapobieganie takim aktom wandalizmu.
 
Inspektor Krzysztof Dąbrowski, szef piotrkowskiej policji, zauważa, że przy takich wykroczeniach bardzo pomocne jest zaangażowanie mieszkańców.
– Często bez pomocy świadków ciężko udowodnić takie wykroczenie, dlatego prosimy o zgłaszanie do nas takich zdarzeń. Każdemu gwarantujemy anonimowość – apeluje komendant Dąbrowski i zaznacza, że sprawcy wykroczeń muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Komendant poddaje do refleksji również fakt, czy prawdziwemu kibicowi danego klubu sportowego zależy, aby logo drużyny kojarzyło się z czymś negatywnym? - Prawdziwy kibic, dba o wizerunek swojej drużyny, licząc, że będzie ona odnosić sukcesy na arenie sportowej, a nie hańbi jego logo szpecąc jednocześnie odnowione elewacje budynków - podsumowuje.
 
Walkę tę warto podjąć, ponieważ szpetne napisy, rysunki oraz wulgaryzmy psują wizerunek miasta oraz pozostawiają negatywne odczucia u gości i turystów odwiedzających Piotrków.