Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci w mieszkaniu 79-latka znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. W tym przypadku uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na blisko 17 tysięcy złotych. Znaleziony towar został skonfiskowany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją 26 stycznia 2021 roku pojechali do mieszkania 79-letniego piotrkowianina, który według pozyskanych przez funkcjonariuszy informacji miał posiadać papierosy niewiadomego pochodzenia. Policyjne ustalenia potwierdziły się. W szafie piotrkowianina stróże prawa znaleźli 893 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa doznał uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku na blisko 17 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

  • nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów, na zdjęciu widać paczki papierosów i kamizelkę z napisem Policja