Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Złożeniem wieńca pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza przedstawiciele władz miasta uczcili Narodowe Święto Niepodległości.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz dostosowując się do obostrzeń sanitarnych w Piotrkowie Trybunalskim nie zostały zorganizowane miejskie uroczystości 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada, we wczesnych godzinach porannych, w imieniu mieszkańców naszego miasta kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza złożyli wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wiesława Olejnik.

Mimo, że tegoroczne świętowanie ma zdecydowanie innych charakter niż się do tego przyzwyczailiśmy to dziś pamiętajmy o tym wyjątkowym - dla nas wszystkich - święcie.
W miarę możliwości świętujmy niepodległość w gronie najbliższych: punktualnie o godz. 12:00 zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach, na balkonach, módlmy się na mszach świętych sprawowanych w intencji Ojczyzny.
Zachęcamy, aby w tym roku w sposób kameralny uczcić wydarzenia sprzed ponad 100 lat, które sprawiły, że Rzeczpospolita po 123. latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy.