Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Piotrkowska firma Szlachet-Stal rozwija się nieustannie, nie tylko tworząc nowe urządzenia, ale również podbijając nowe rynki zbytu. Tym razem przyszedł czas na Afrykę.
Szlachet-Stal to piotrkowskie przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia do uboju drobiu.
- Po ubiegłorocznej instalacji kompletu automatów do patroszenia, klient z RPA przekonał się co do jakości produktów naszej firmy i zamówił kolejną partię urządzeń – informują za pośrednictwem profilu na Facebooku właściciele firmy. - Tym razem wysłaliśmy do niego kolejne maszyny, w tym naszą najnowszą - automat do czyszczenia żołądków.

Firma „Szlachet – Stal” działa w naszym mieście od lat dziewięćdziesiątych, początkowo obsługując tylko rynek lokalny, w tym małe masarnie. Przełom nastąpił w 2000 roku, kiedy firma nawiązała współpracę ze wschodnim rynkiem – Ukrainą i Białorusią.
Nie bez znaczenia było także wybudowanie polskiej ubojni koło Brzezin z technologią piotrkowskiej produkcji, która to uzyskała tytuł „Mistrza AGROLIGI 2004”.
Od początku działalności firma wciąż się rozwija, nie tylko zwiększając swoją produkcję, ale rozszerzając asortyment wykonywanych urządzeń oraz usprawniając standardowe wyroby. Jednym z przełomowych momentów dla rozwoju firmy było zrealizowanie w latach 2014-2016 projektu unijnego, w ramach którego zakład został wyposażony w najnowszej generacji urządzenia do obróbki stali oraz tworzyw sztucznych. To wszystko znacząco wpłynęło na poprawę jakości urządzeń i zwiększyło możliwości produkcyjne firmy.

Firma zatrudnia obecnie około 80 osób. Urządzenia produkowane w Piotrkowie do tej pory eksportowane były do: Ameryki Północnej, Afryki, Iranu, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, a także Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Mołdawii oraz Ukrainy.
- Rozwój na każdej płaszczyźnie, to nasz priorytet – dodają właściciele firmy. - Z entuzjazmem podejmujemy współpracę z kolejnymi przedstawicielami handlowymi z całego świata. Mamy nadzieję, że wkrótce grono naszych przedstawicieli znów się powiększy.

Przypominamy, że „Szlachet – Stal” jest jedną z kilkudziesięciu firm produkcyjnych działających na terenie miasta. Łącznie w przemyśle zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób. Do największych tego typu przedsiębiorstw należą:
- PIOMA Odlewnia,
- Famur,
- Zamet Industry (w trzech firmach działających na terenie Fabryki Maszyn Górniczych zatrudnionych jest łącznie ok. 1700 osób),
- Haering Polska (ponad 2200 osób),
- MBL (ok. 540 osób),
- Cooper Standard (ok. 330 osób),
- REAC (ok. 150 osób),
- Plasimet (ok. 90 osób),
- Polanik (ok. 115 osób),
- Viamontex, - Emerson Polska (ok. 190 osób),
- Haftina (ok. 140 osób),
- Szlachet Stal (ok. 80 osób),
- Nowalijka (ok. 400 osób),
- huta szkła "Feniks",
- Szkło - Dekor (ok. 50 osób),
- Sulimar (ok. 190 osób),
- Jan Olbracht.

 
***
Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1: Wysyłka urządzeń firmy Szlachet-Stal do RPA. 
Zdjęcie nr 2: Urządzenia produkowane przez firmę Szlachet-Stal. 
Zdjęcie nr 3: Najnowsze urządzenie firmy – automat do czyszczenia żołądków.