Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Nieco inaczej niż co roku, ale tradycyjnie 11 lipca, Piesza Piotrowska Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę. W tym roku pątnicy pielgrzymują pod hasłem „Jeden duch, jedno serce”.
151. Piesza Piotrowska Pielgrzymka na Jasną Górę, ze względu na trwający stan epidemii, ma nieco inny charakter niż co roku. Zgodnie z ustaleniami archidiecezjalnymi i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, organizatorzy zdecydowali, że do Częstochowy pielgrzymuje włącznie jedna grupa składająca się ze 100 pątników.
Aby jak najwięcej pielgrzymów mogło wziąć w udział w tych „rekolekcjach w drodze”, codziennie będzie to 100 innych osób.

Pielgrzymi nie mają noclegów po drodze, więc codziennie po przyjściu na miejsce docelowe, pielgrzymi wracają do domów. Następnego dnia kolejna grupa pątników udaje się odpowiednio do Gorzkowic, Gidel i Krasic (w tych miejscowościach kończy się pielgrzymowanie w kolejnych dniach wędrówki) i rusza w dalszą drogę.
Podczas całej Pielgrzymki obowiązują zalecenia GIS dotyczące maseczek, odległości, zachowania higieny itp.

Piotrkowska pielgrzymka na Jasną Górę dotrze 14 lipca. Przez kolejne dwa dni będą uczestniczyli w mszach i nabożeństwach, podejmą także całonocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.