Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Dbając o najstarszą część Piotrkowa Trybunalskiego, miasto nie zapomina o inwestycjach w zachodnią część miasta. Zaawansowane prace trwają przy modernizacji ul. Belzackiej.
Przebudowa prowadzona jest na odcinku od ronda A. Osieckiej do ul. Niemena, a w jej ramach przewidziano wyłącznie prace drogowe.

- Praktycznie gotowy jest już nowy chodnik po południowej stronie drogi. Wykonaliśmy już frezowanie starej nawierzchni i położyliśmy pierwszą asfaltu. Obecnie trwa budowa chodnika po północnej stronie oraz miejsc parkingowych. Na końcu czeka nas jeszcze ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu oraz malowanie oznakowania – relacjonują urzędnicy.

Prace przy ul. Belzackiej to ważna inwestycja w zachodniej części miasta. Ulica Belzacka znajduje się w środku dużego osiedla, a codziennie przemieszczają się nią tysiące mieszkańców naszego miasta. Dzięki inwestycji poprawi się dojazd m.in. do Szkoły Podstawowej nr 12, Przedszkola Samorządowego nr 19, Miejskiego Żłobka Dziennego, krytej pływalni, skate parku oraz linarium i placu zabaw.

Miasto wykonuje i planuje już także inne inwestycje w zachodniej części miasta.
Przy ul. Rzecznej trwa budowa „Szczekanica Central-Park”, czyli miejsca odpoczynku i rekreacji m.in. dla mieszkańców osiedla "Szczekanica". W najbliższych tygodniach w zachodniej części miasta przybędzie także miejsc parkingowych. 17 miejsc postojowych wybudowanych zostanie przy ul. Daniłowskiego.