Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Zmiana nawyków, ograniczony kontakt z rówieśnikami, brak możliwości rozmowy może rodzić wśród młodzieży frustrację. Pomocą służy Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.
Działania mające na celu zapobieganie i zwalczanie zakażeń wirusem SARS-CoV-2 zmieniły rytm codziennego życia społeczeństwa i spowodowały konieczność pozostania m.in. przez dzieci i młodzież w domach. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może spowodować niechęć do nauki, a także może przyczynić się do powstania lub pogłębienia stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym, co czuje i jak to przeżywa, ale przede wszystkim nie ma z kim porozmawiać o swoim stanie psychofizycznym.

Z pomocą przychodzi Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Pod numerem tel. 726 611 611 oraz w mediach społecznościowych (Snapchacie i Messengerze) 7 dni w tygodniu dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych.
Codziennie w godzinach od 12.00 do 20:00 działa infolinia, natomiast w godzinach 20.00 – 00.00 można uzyskać wsparcie specjalistów na Snapchacie i Messengerze.
Na chwilę obecną telefon funkcjonował będzie do 14 czerwca br.

Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Łódzkiego, natomiast koordynowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.