zdjęcie
331 sztuk dzików zostanie odstrzelonych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.
7 lutego Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński wydał rozporządzenie w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na terenie niektórych obwodów łowieckich zlokalizowanych na obszarze województwa łódzkiego, w tym dla powiatu piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego.
Zgodnie z rozporządzeniem dziki mają zostać odstrzelone do końca maja 2020 roku.

- Choroba ASF cechuje się dużym pogłowiem świń i jest niezwykle groźna nie tyle dla zdrowia ludzi, co dla gospodarki - wyjaśnia Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii, dodając.
- Odstrzał ma zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa za pomocą naturalnego wektora, jakim jest dzik.

Rozporządzenie można znaleźć w załączniku.

Załączniki artykułu

Rozporządzenie

(Pobrań: 11)