W tym roku akcja ZNICZ 2019 trwała 4 dni ( od 31 października do 3 listopada ). W tym czasie zauważalny był zwiększony ruch w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych.

W ciągu czterech dób na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim doszło do 8 wypadków, śmierć poniosła 1 osoba, rannych zostało 11 osób. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierujących, eliminując z ruchu 5 takich osób. Odnotowano 32 kolizje. W porównaniu do danych z zeszłorocznej akcji Znicz liczba wypadków w tym roku była większa, natomiast zmniejszyła się liczba kolizji. Doszło wtedy do 4 wypadków, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, ranne zostały 3 osoby, wyeliminowano z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących, odnotowano 41 kolizji.

 

Podczas trwania akcji ZNICZ 2019 3 listopada około godziny 16.40 na remontowanym odcinku autostrady A1 na wysokości Władysławowa, gmina Grabica , doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym bmw 56-letni mieszkaniec Częstochowy jechał od strony Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego i na 345 kilometrze autostrady A1, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku toyotę celicę, która w wyniku zderzenia wjechała do rowu. Kierująca toyotą była reanimowana a następnie śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Łodzi. Niestety życia 32-letniej piotrkowianki nie udało się uratować. Do szpitala z obrażeniami ciała został zabrany pasażer toyoty. Do szpitala w Bełchatowie trafiły też trzy osoby podróżujące bmw. Kierowca bmw był trzeźwy. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 20.30.

  • policyjne czynności dotyczące wypadku drogowego. Na pierwszym planie widać samochód osobowy, który uczestniczył w wypadku drogowym na autostradzie A1
  • policjanci wykonują oględziny miejsca wypadku drogowego