zdjęcie
Piotrków Trybunalski pozyskał dofinansowanie w wysokości blisko 7 milionów złotych na realizację dwóch zadań drogowych, tj. budowę ronda u zbiegu ulic Dmowskiego i Żelaznej oraz budowę ulic Żeglarskiej oraz Koralowej.
Pieniądze pochodzą z „Funduszu Dróg Samorządowych”. W środę (18.09) w Mediatece 800-lecia odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której Wiceprezydent Miasta Andrzej Kacperek oraz Skarbnik Miasta Wiesława Łuczak podpisali umowy o wsparciu finansowym wspomnianych inwestycji. Reprezentantem strony rządowej był Karol Młynarczyk, Wicewojewoda Łódzki.

Piotrków Trybunalski – dzięki świetnie przygotowanym wnioskom – pozyskał 5 mln 775 tys. 245 zł na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego/Żelaznej/Armii Krajowej/Górnej oraz 921 tys. 413 zł na budowę ulic Żeglarskiej i Koralowej.

Oba dofinansowania wynoszą 80 procent kosztów kwalifikowanych. Mieszkańcy mogą już jeździć po wspomnianych drogach na osiedlu Wierzeje, natomiast budowa ronda jest na finiszu.
- Jest to dobry dzień dla Piotrkowa Trybunalskiego. Pragnę serdecznie podziękować wojewodzie łódzkiemu oraz parlamentarzystom. Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie ciężka praca piotrkowskich urzędników, którzy przygotowali dobry i bardzo wysoko oceniony wniosek – mówił wiceprezydent Andrzej Kacperek podkreślając, że przebudowa skrzyżowania jest bardzo istotna pod wieloma względami.
- To miejsce łączy część przemysłową Piotrkowa Trybunalskiego z częścią mieszkalną. Inwestycja nie tylko poprawi estetykę, ale przede wszystkim przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa. Nie chodzi tutaj wyłącznie o kierowców, ale w szczególności - dzięki wybudowaniu chodników i fragmentów ścieżek rowerowych - o najmniej chronionych uczestników ruchu, czyli pieszych i rowerzystów – podkreślił wiceprezydent Kacperek.