Nagrywanie rozmów telefonicznych to standardowa procedura w centrach biura obsługi klienta. Jak pewnie zauważyliście zawsze, gdy dzwonimy na którąś z infolinii profesjonalnej firmy, słyszymy komunikat o tym, że kontynuowanie połączenia jest jednocześnie wyrażeniem zgody na nagrywanie rozmowy. Wynika to z ustawy o ochronie danych osobowych, profesjonalne firmy trzymają się przepisów prawa.

Jak nagrywać rozmowy wykorzystywane do użytku prywatnego?

Oczywiście nagrywać rozmowy można za pomocą wielu narzędzi. Zapewne wielu z Was nasuną się takie kultowe urządzenia jak dyktafon czy zwyczajnie telefon komórkowy. Jednak do profesjonalnego nagrywania rozmów telefonicznych stosuje się w obecnych czasach profesjonalny rejestrator rozmów .

Jakie narzędzia do nagrywania rozmów są najlepsze?

Programy do nagrywania rozmów lub plików audio dla mało zaawansowanych – które z nich warto rozważyć jako warte użytkowania?

Jeśli nie jesteśmy właścicielami profesjonale firmy, a potrzebujemy nagrać coś w celach prywatnych to istnieje dla nas pewne rozwiązanie. Istnieje możliwość nagrywania rozmów w momencie, kiedy na naszym telefonie komórkowym zainstalujemy odpowiednie oprogramowanie. W Sklepie Play można doszukać się bardzo wielu programów, które mają wbudowaną funkcję nagrywania rozmów. Jednakże, warto zwracać uwagę na aplikacje posiadające wysokie oceny wśród użytkowników i takie, które działają już od jakiegoś czasu. Godna uwagi jest na przykład aplikacja ACR. Jest prosta w konfiguracji, oferuje różne formaty nagrywania, a do tego warto zauważyć, że posiada czytelną bibliotekę z historią połączeń.

Do nagrywania równie dobrze nadaje się i sprawdza aplikacja FonTel. Jej niewątpliwą zaletą jest dostępny dla polskiego użytkownika polskojęzyczny interfejs, który jest prosty w obsłudze. Jako użytkownicy możemy wybrać jakość nagrań. Ponadto posiada pozostają rozbudowane opcje manualne. Dodatkowo dostępne są także podstawowe narzędzia do post obróbki nagrania czy wzbogacenia go o notatki. A jak wiadomo, to bardzo ułatwia nagrywanie plików audio.

Programy do nagrywania rozmów telefonicznych – od czego zacząć?

Niestety, ze względu ma przepisy i różne inne okoliczności bogatego wyboru, jeżeli chodzi o programy umożliwiające nagrywania rozmów telefonicznych. Do nagrywania rozmów telefonicznych możemy spróbować wykorzystać między innymi Audio Recorder 2. Rejestruje on dźwięk zarówno z głośnika, jak i z mikrofonu, a używać go można nie tylko przy tradycyjnych rozmowach, ale także w innych aplikacjach, na przykład w momencie użytkowania Skype czy Messenger.

Inną, ale równie ciekawą opcją jest dla nas program TapeACall Pro: Call Recorder. W programie Nie brakuje rozbudowanych funkcji, a oferowana jakość nagrań jest bardzo wysoka, Jednak konieczność wykupienia abonamentu może część z nas nieco zniechęcić do jej użytkowania.

Kiedy najczęściej nagrywa się rozmowy telefoniczne?

Najczęściej rozmowy telefoniczne nagrywa się podczas rozmów na infolinii, wtedy klient musi wyrazić zgodę na nagrywanie rozmów. Nagrywanie rozmów ogranicza prawo, między innymi tak zwane RODO. Popularne serwisy takie jak Google nie oferują nagrywania głosowego, ponieważ nie chcą zostać posądzone o łamanie prawa. Dlatego do celów prywatnych pozostają nam do wykorzystania aplikacje na telefon lub ewentualnie inne nieco staroświeckie sposoby nagrywania rozmów telefonicznych. Mowa oczywiście o nagrywaniu rozmów dyktafonem.