zdjęcie
We wtorek (9.07) rozpoczynamy kolejny etap przebudowy skrzyżowania Dmowskiego/Armii Krajowej. Uwaga na zmianę tras autobusów komunikacji miejskiej.
Od kilku tygodni prace przy budowie ronda koncentrowały się na wschodniej części skrzyżowania. Roboty tego etapu dobiegają końca. Gotowa jest już połowa ronda. We wtorek (9.07) drogowcy przeniosą się na zachodnią stronę Armii Krajowej, która zostanie zamknięta dla ruchu. Zamknięty zostanie także wlot w ul. Dmowskiego. W związku z powyższym zostaną wytyczone objazdy zarówno dla samochodów, jak i autobusów MZK. Ruch al. Armii Krajowej, na wysokości prowadzonej inwestycji, będzie odbywał się jedynie wschodnią jezdnią.

Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i zachownie szczególnej ostrożności. 

Trasy autobusów komunikacji miejskiej, na czas prowadzonych prac, ulegną zmianie:
Autobusy linii nr 6 jadące z pętli Dmowskiego/FMG „PIOMA” pojadą objazdem: ul. Kostromską, al. Sikorskiego do al. Armii Krajowej i dalej swoją stałą trasą.
W kierunku przeciwnym tj. do pętli Dmowskiego/FMG „PIOMA” jadąc al. Armii Krajowej skręcą w al. Sikorskiego następnie skręcą w lewo w ul. Kostromską do ul. Dmowskiego i dojadą do przystanku końcowego.

Autobusy linii nr 5 jadące do pętli Wronia lub Graniczna, od przystanku Kostromska/Belzacka 02 skręcą w lewo w al. Sikorskiego, następnie w prawo w al. Armii Krajowej i dalej swoją stałą trasą.
Autobusy jadące w kierunku do centrum miasta od przystanku Żelazna/Haeringa 01 pojadą al. Armii Krajowej aż do  al. Sikorskiego, tutaj skrącą w lewo, a następnie w prawo w ul. Kostromską i dalej bez zmian.
Wyjątkiem od przedstawionego objazdu są wybrane kursy autobusów linii nr 5 obsługujące rejon CH „ECHO” oraz odcinek tras NS (rejon ul. Energetyków), które przejadą objazdem po wykonaniu tego dodatkowego odcinka linii.

Autobusy linii nr 10 kursami do pętli na ul. Rakowskiej nie będą obsługiwały przystanków al. Armii Krajowej/Os. Górna 01 i 02 (rejon prowadzonej budowy). Jadąc al. Armii Krajowej od przystanku Słowackiego/al. Armii Krajowej 01 na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego i al. Sikorskiego skręcą w lewo w al. Piłsudskiego i dalej pojadą po swojej stałej trasie.