Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 33-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli marihuanę, metamfetaminę i mephedron. Mężczyzna udzielał także środki narkotyczne innym osobom. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat więzienia, a za udzielanie zabronionych środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla podejrzanego.

9 maja 2019 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, na podstawie wcześniejszych ustaleń, przeszukali jeden z domów na Osiedlu Wierzeje. Funkcjonariusze znaleźli środki, które poddane wstępnym testom wykazały właściwości typowe dla marihuany, metamfetaminy i mephedronu. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 330 gramów suszu roślinnego oraz blisko 430 gramów białego proszku.

Właściciel zakazanych środków został zatrzymany w policyjnym areszcie. 33-letni piotrkowianin usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat więzienia, a za udzielanie zabronionych środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.