Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika informuje, że do dnia 30 września 2019 r. istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z wirtualnej biblioteki www.libra.ibuk.pl (https://libra.ibuk.pl/). Projekt jest realizowany w ramach współpracy Bibliotek Publicznych Województwa Łódzkiego. Koordynatorem zadania jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Nasza baza IBUK zawiera 1686 tytuły z różnych dziedzin wiedzy. Wirtualna biblioteka jest dostępna na komputerach we wszystkich placówkach MBP w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę www, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Unikalny kod PIN do zdalnego logowania wydawany jest przez placówki MBP w Piotrkowie Trybunalskim, aby go otrzymać należy wysłać e-mail na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej zaczynający się od 97300… - wówczas e-mailem zwrotnym prześlemy PIN). W temacie wiadomości prosimy wpisywać „IBUK – prośba o PIN”, lub zwrócić się bezpośrednio do swojej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Jerozolimskiej 29, lub Filii Nr 1 przy ul. Belzackiej 66, lub Filii Nr 2 przy ul. Sieradzkiej 2 z prośbą o wydanie kodu.

Uwaga!

Wszystkie PINY wygenerowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały przedłużone na kolejny rok. Czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych.

Szczegółowa procedura korzystania z platformy: http://www.biblioteka.piotrkow.pl/oferta/ibuk