zdjęcie
Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się w minioną niedzielę (14.10) w Barkowicach Mokrych na Zalewie Sulejowskim. W zawodach wystartowało 50 spinningistów.
Zalew Sulejowski okazał się łaskawy, aż 36 startujących zaliczyło zawody złowieniem wymiarowej ryby. W siedmiogodzinnej turze zawodnicy złowili łącznie 79 okoni, 7 szczupaków i 3 sandacze.
W trakcie zawodów sędziowskie motorówki cały czas krążyły między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody. Po zakończeniu imprezy i zmierzeniu wszystkich okazów mistrzem Piotrkowa został Jarosław Bobrek, który zdobył 3430 pkt oraz złowił największą rybę zawodów – sandacz mierzył 69,4 cm. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Wochna z 2440 pkt., a na trzecim miejscu Witold Olszewski – 1570 pkt.

Kolejne miejsca zajęli: Michał Burczyński – 1520 pkt, Tomek Potakowski – 1250 pkt oraz  Emil Duda – 1100 pkt. Najlepszym zawodnikom puchary oraz nagrody wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek.
Organizatorem zawodów było Koło PZW nr 12 Piotrków – Miasto.